fbpx

Sildade reguleerimine

Sildade reguleerimine uue ja innovaatilise kontaktivaba sillastendiga

Auto korrasolek, k.a sildade reguleerimine, on oluline nii meie mugavusele, ohutusele kui ka rahakotile. Auto veermiku liikuvad komponendid võivad väliste tegurite mõjul muuta asendit (näiteks löökaugud, avarii, korrosioon, komponentide tavapärane kulumine jne), seetõttu on väga oluline vähemalt kord aastas auto sildasid reguleerida, et tagada õige rataste kokkujooks ning külgkalle. Autotootjad soovitavad seda teha koguni iga poole aasta tagant. Eriti mugav on sildade reguleerimist meeles pidada, tehes seda iga kord koos rehvivahetusega. 

Sildade reguleerimine on oluline, et püsiks turvaline juhitavus ning et valesti kulunud rehvidest ei tõuseks kütusekulu ja rehve ei peaks vahetama ülemäära tihti.

Samuti tuleb lasta sillad reguleerida silladetailide väljavahetamisel pärast remonti ning kahtluse puhul ka siis, kui olete läbi sõitnud löökaukudest või vastu äärekivi.

Mis ohud on reguleerimata sildadega autol?

 • Rehvide eluiga väheneb märgatavalt.
  Kui sildade reguleerimine ei ole tehtud, kuluvad rehvid ebaühtlaselt ja liiga palju ning eluiga väheneb märgatavalt.
 • Kulub palju rohkem kütust.
  Kui rehvid on kulunud ning sillad ei ole reguleeritud, kulub autol rohkem energiat masina liigutamiseks ning selle võrra on kütusekulu palju suurem.
 • Sõit on mürarikkam.
  Ebaühtlaselt kulunud rehvid põhjustavad vibratsiooni ja müra, mis sõidukogemust häirib.
 • Halb juhitavus.
  Rool hoiab viltu ning juhitavus on ebakindel või auto “kisub”, mis muudab sõidu ebamugavamaks ja ebaturvalisemaks.

Reguleeritud sillad toovad kasu nii omanikule kui autole

 Sildade reguleerimist tasub teha regulaarselt ega tasu oodata probleemide teket. Nii peab auto kauem vastu ning on heas korras.

Reguleeritud sillad aitavad kokku hoida kulusid, sest väheneb kütusekulu ning rehvide eluiga on palju pikem. Reguleeritud sillad parandavad ka auto juhitavust, muutes sõidu mugavamaks ja turvalisemaks.

 Kui aga märkad juba probleeme, tasub auto kohe sildade kontrolli ja reguleerimisse tuua. Esimesed märgid on tavaliselt rooli kiskumine ühele poole, ebakindel juhitavus ning ebaühtlaselt või liiga kiiresti kulunud rehvid.

 Carzone Autoteenindus teostab sildade reguleerimist innovaatilisel ning tipptasemel kaamerate ja laseritega varustatud kontaktivabal sillastendil.

Seotud teenused

© Kõik õigused kaitstud. CarZone 2024.