fbpx

Kliimasüsteemi hooldus, kontroll ja täitmine

AUTO KLIIMASÜSTEEMI HOOLDUS, KONTROLL, TÄITMINE JA REMONT

KONTROLLIME JA TÄIDAME KIIRESTI TEIE AUTO KONDITSIONEERI KVALITEETSETE GAASIDE JA ÕLIDEGA

N

Kliimasüsteemi hooldus

N

Kliimasüsteemi kontroll

N

Kliima / konditsioneeri täitmine

N

Kliimasüsteemi remont

N

Kliimalõhnade eemaldamine

AUTO KONDITSIONEERIDE TÄITMINE

Suvel on mitte töötava kliimasüsteemiga ka lühemaid vahemaid läbida üsnagi keeruline ja õigeaegselt tehtud kliimasüsteemi hooldus, kontroll ja täitmine on olulised, et kõrge temperatuur salongis ei teeks sinule ega kaasliiklejatele liiga. Korras kliimasüsteem muudab autosalongi jahedaks ning eemaldab külmemal aastaajal liigse niiskuse, mis võib vaatevälja piirata ja soodustab viiruste ja bakterite levikut. Ära piina ennast ja tee kliimasüsteemi hooldus, kontroll ja täitmine õigeaegselt ära, et palavad suveilmad ei tuleks ootamatult ja autoga oleks kogu aeg meeldiv sõita. 

Auto pikaealisus sõltub paljuski selle hooldusest ning korrashoiust. Kui kliimasüsteem ei paista töötavat nii nagu peab, on oluline auto tuua hooldusesse ning lasta spetsialistidel üle vaadata, et kliimasüsteem taas korda saada.

Ei ole kindlat reeglit, kui tihti peaks kliimasüsteemi hooldama ning tegu ei ole autohooldusega, mida peaks tegema iga teatud aja tagant, kuid mitteametlik soovitus on kliimasüsteemi hooldada iga 2-5 aasta tagant (sõltuvalt auto vanusest).

 Märka, kui auto vajab kliimasüsteemi hooldust

 Hooldusesse peaks sammud seadma, kui autosse ei tule enam piisavalt külma õhku, olemine muutub väga umbseks või akendele tekib niiskus, mis segab välja vaatamist.

 • Kliimasüsteemi pumbast võib kostuda ebameeldivat häält, kui kliima vajab täitmist või hooldust.
 • Kindel märk, et kliimasüsteem vajab hooldust, on see, kui märkad lekkeid auto põhja all või kliimasüsteemi komponentidel – sel juhul hooldust enam edasi lükata ei maksa.

 Kuidas kliimasüsteemi hooldust tehakse?

Kliimasüsteemi hoolduse, kontrolli ja täitmise puhul kontrollitakse esmalt vaakumiga süsteemi lekkepidavust – sellest oleneb, kas tarvis on ainult täitmist või võib süsteemis olla ka leke, mis vajab parandamist. Lekke puhul kontrollitakse süsteem üle. Kui leket kohe ei leita, tuleb süsteem siiski täita koos värvainega, mis aitab hiljem lekke koha tuvastada. 

Täitmise puhul eemaldatakse vana külmaine, -õli ning niiskus, lisatakse värske gaas ning kontrollitakse üle, kas kõik toimib nii nagu peab.

 Tegu on väga kiire hooldusega – tavaliselt kulub täitmisele vaid 30 minutit. Diagnostika ja keerulisema hoolduse peale võib kuluda kuni paar tundi.

Konditsioneeri ja kliimaseadme täitmise hinnakiri:

 • Kliima täitmine külmaainega R134A: 65.- (üle 700g süsteemidel lisandub R134a gaasi hind 100g/2€)
 • Kliima täitmine külmainega R1234yf (uuemad autod):  65.- (lisandub külmaine tasu iga 100g/15€)

Lisateenused:

 • Süsteemi vaakumi kontroll 25 min – 20€
 • Kliima süsteemi lekete otsing 54 EUR/h

Konditsioneeri ja kliimaseadme täitmine (hooldus) sisaldab:

 • vana külmaaine eemaldamist
 • niiskuse eemaldamist vaakumiga
 • osaliselt määrdunud õli eemaldamist
 • vaakumi teostamist 20 minutit
 • vaakumiga lekke kontrollimine 5 min
 • õige koguse külmaaine lisamist
 • PAG õli koos värvainega lisamist, et leida tulevikus lekkeid

 

kondiklklii
kondiklklii
© Kõik õigused kaitstud. CarZone 2024.