fbpx

Tehnoülevaatuse- või ostueelne kontroll

Tehnoülevaatuse eelne kontroll

Uue autoga tuleb tehnoülevaatusel käia iga 3 aasta tagant. Uuema kui 10-aastase masinaga iga 2 aasta tagant ning vanemate sõidukitega üldjuhul igal aastal. Et ülevaatuse läbimine toimuks muretult, tasub tuua auto enne tehnoülevaatuse tähtaja saabumist meie juurde ülevaatuse eelsesse kontrolli. Spetsiaalse kontrolli ajal tuvastame ja kliendi soovi korral eemaldame puudused juba enne ülevaatust. 

Tehnoülevaatuse eesmärk on tagada turvaline liikluskeskkond. Ülevaatusel otsustakse, kas Teie autoga tohib liikluses osaleda ning kas see on ohutu Teile endale ja Teid ümbritsevale. Fookuses on pidurite ning veermikuosade töökord ja kulumine, tulede seisukord (õige reguleeritus ning piduritulede jms töötamine). Kontrollitakse ka masina ohutusvarustust (ohukolmnurk, tulekustuti jne). Et auto oleks ohutu ka ümbritsevale keskkonnale, testitakse selle heitgaaside määra.  

Ülevaatuse eelne kontroll tagab turvalise sõidu juba enne tehnoülevaatuse tähtaega. Eelkontroll aitab vältida halbu üllatusi tehnoülevaatusel. Tehnoülevaatuse korduvkülastamine sõiduki põrumise tõttu võib osutuda üsna kulukaks, lisaks jääb auto ajalukku maha ebameeldiv märge läbikukutud ülevaatuse kohta (kontrollitav maanteeameti taustakontrollist). 

Kontrollime ja kõrvaldame aegsasti kõik puudused, mis võiksid takistada Teie autol ülevaatuse puhta lehega läbimist.

Sõidukite ostueelne kontroll (sh veakoodide lugemine) ja konsultatsioon (kaasa meie poolsed soovitused).

Auto ostmine peaks olema rõõmus ja positiivne kogemus. Ometi kuuleme me tihti lugusid, kus esmapilgul töökorras ja sile auto osutub uuele omanikule tõeliselt närvesöövaks ja kulukaks väljaminekuks. Halbade üllatuste vältimiseks soovitame tuua huvipakkuv auto enne ostmist meie juurde kontrolliMeie eksperdid teevad kindlaks, kui korras on auto tehniliselt ja visuaalselt ning annavad Teile objektiivse hinnangu eesootavate kulutuste kohta.

Kontrollime ja teostame vastavalt kokkuleppele ja vajadusele:

  • Proovisõit (kas auto käitub nii nagu vaja või sõidab ebaloomulikult)
  • Sõiduki ajaloo kontroll (läbi tasuta, soovi korral tasuliste kanalite)
  • Sõiduki visuaalne hindamine (värvikahjustused, mõlgid, kriimud, asendatud ja värvitud osad)
  • Salongi kontroll (lisade ja elektriseadmedete kontroll, sisustuse visuaalne hindamine)
  • Auto tehniline kontroll (sillad, amordid, pidurid, käigukast, mootor ja muud detailid)
  • Diagnostika ja veakoodide lugemine

Ostueelse ülevaatuse järel konsulteerime kliendiga ning anname omapoolse hinnangu, kas huvipakkuv auto tasub ära osta või on targem veel turul ringi vaadata.

© Kõik õigused kaitstud. CarZone 2024.